NEWS
Portugal - July 21, 2018 16:254th European Universities GamesCoimbra 2018: men and women tournament4th European Universities Games - Coimbra 2018

21-28/7/2018
Coimbra, Portugal
Venues:
Jorge Anjinho
Uniao de Coimbra
Sao Joao
CUS

>>> EUG2018 Official Website
>>> EUSA Official Website
>>> EUG2018 Youtube channel for games live streaming


Officials:
Tomasz Aftanski (POL) - EUSA Technical Delegate
Gerard Behan (IRL) - EUSA Assistant Technical Delegate

Referees:
Raafat Al Hamola (ISR)
Baraq Lahav (ISR)
Daniel Matkovic (SUI)
Kevin Budel (GER)
Or Ben Ami (ISR)
Maximilian Alkofer (GER)
Ingo Heemsoth (GER)
Marco Rothenfluh (SUI)
Damian Grabowski (POL)
Koutsogiannos Konstantinos (GRE)
Theo Benoit (FRA)
Slawomir Steczko (POL)
Tero Syrja (FIN)
Denys Kutsyi (UKR)
Daniel Plzak (CZE)
Pablo Delgado Sastre (ESP)
Karim Amejal (FRA)
Grzegorz Wiercioch (POL)
Djordje Bilic (SRB)
Kirill Naishouler (FIN)
Frederic Ortiz (FRA)
Artur Mital (POL)
Tatiana Boltneva (RUS)
Mitch Palmer (ENG)
Carl Jones (ENG)
Sebastian Jankowski (IRL)
Katarzyna Netkowska (POL)
Ciaran Redmond (IRL)
Cristiano José Cardoso Santos (POR)
Ruben Antonio Cardoso Santos (POR)
Filipe Goncalo Santos Duarte (POR)
Ruben Filipe Antunes Rocha (POR)


MEN'S TOURNAMENT

Group A
Petro Mohyla Black Sea National University (Ukraine)
Norwegian School of Economics (Norway)
University of Coimbra (Portugal)
National Technical University of Athens (Greece)

21/7/2018
15.30 Petro Mohyla Black Sea National University - Norwegian School of Economics 0-3 (0-1)
17.30 University of Coimbra - National Technical University of Athens 6-3 (2-1)

22/7/2018
17.30 National Technical University of Athens - Norwegian School of Economics 1-6 (0-4)
19.30 University of Coimbra - Petro Mohyla Black Sea National University 2-0 (0-0)

23/7/2018
19.30 Norwegian School of Economics - University of Coimbra 0-4 (0-1)
19.30 Petro Mohyla Black Sea National University - National Technical University of Athens 4-2 (3-1)

Group A - Standing
1. University of Coimbra -------------------------3-3-0-0-12--3-9
2. Norwegian School of Economics -----------------3-2-0-1--9--5-6
3. Petro Mohyla Black Sea National Uni. ----------3-1-0-2--4--7-3
4. National Technical Uni. of Athens -------------3-0-0-3--6-16-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group B
Technical University of Ostrava (Czech Republic)
University of Poitiers (France)
University of Minho (Portugal)
Rhine-Waal University of Applied Sciences (Germany)

21/7/2018
15.30 Technical University of Ostrava - University of Poitiers 2-1 (2-1)
17.30 University of Minho - Rhine-Waal University of Applied Sciences 10-1 (5-0)

22/7/2018
17.30 Rhine-Waal University of Applied Sciences - University of Poitiers 3-5 (0-4)
19.30 University of Minho - Technical University of Ostrava 5-3 (3-1)

23/7/2018
17.30 University of Poitiers - University of Minho 2-4 (0-2)
17.30 Technical University of Ostrava - Rhine-Waal University of Applied Sciences 8-1 (3-1)

Group B - Standing
1. University of Minho ---------------------------3-3-0-0-19--6-9
2. Technical University of Ostrava ---------------3-2-0-1-13--7-6
3. University of Poitiers ------------------------3-1-0-2--8--9-3
4. Rhine-Waal Uni. of Applied Sciences -----------3-0-0-3--5-23-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group C
University of Munster (Germany)
University of Oulu (Finland)
Eindhoven University of Technology (Netherlands)
Technion Israel Institute of Technology (Israel)

21/7/2018
09.30 University of Munster - University of Oulu 4-3 (1-2)
11.30 Eindhoven University of Technology - Technion Israel Institute of Technology 3-3 (0-2)

22/7/2018
09.30 Eindhoven University of Technology - University of Munster 0-1 (0-0)
11.30 Technion Israel Institute of Technology - University of Oulu 4-1 (2-0)

23/7/2018
09.30 University of Oulu - Eindhoven University of Technology 3-5 (2-2)
09.30 University of Munster - Technion Israel Institute of Technology 3-1 (1-0)

Group C - Standing
1. University of Munster -------------------------3-3-0-0--8--4-9
2. Eindhoven University of Technology ------------3-1-1-1--8--7-4
3. Technion - Israel Inst. of Technology ---------3-1-1-1--8--7-4
4. University of Oulu ----------------------------3-0-0-3--7-13-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group D
Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (Georgia)
University of Bern (Switzerland)
University of Reims Champagne Ardenne (France)
Tampere University of Technology (Finland)

21/7/2018
09.30 Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - University of Bern 11-0 (6-0)
11.30 University of Reims Champagne Ardenne - Tampere University of Technology 2-6 (2-3)

22/7/2018
11.30 Tampere University of Technology - University of Bern 6-2 (6-1)
13.30 University of Reims Champagne Ardenne - Ivane Javakhishvili Tbilisi St. University 1-4 (0-1)

23/7/2018
11.30 Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - Tampere University of Technology 4-1 (1-1)
11.30 University of Bern - University of Reims Champagne Ardenne 3-8 (2-4)

Group D - Standing
1. Ivane Javakhishvili Tbilisi State Uni. --------3-3-0-0-19--2-9
2. Tampere University of Technology --------------3-2-0-1-13--8-6
3. University of Reims Champagne Ardenne ---------3-1-0-2-11-13-3
4. University of Bern ----------------------------3-0-0-3--5-25-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group E
Ben-Gurion University of the Negev (Israel)
Wroclaw Uni. of Environmental and Life Sciences (Poland)
University of Malaga (Spain)

21/7/2018
13.30 Ben-Gurion Univ of the Negev - Wroclaw Uni. of Environmental and Life Sciences 2-1 (0-0)

22/7/2018
09.30 University of Malaga - Ben-Gurion University of the Negev 6-2 (4-0)

23/7/2018
13.30 Wroclaw Uni. of Environmental and Life Sciences - University of Malaga 1-9 (0-4)

Group E - Standing
1. University of Malaga --------------------------2-2-0-0-15--3-6
2. Ben-Gurion University of the Negev ------------2-1-0-1--4--7-3
3. Wroclaw Uni. Environmental Life Sc. -----------2-0-0-2--2-11-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group F
University of Warsaw (Poland)
University of Beira Interior (Portugal)
University of Belgrade (Serbia)

21/7/2018
13.30 University of Warsaw - University of Beira Interior 1-7 (1-3)

22/7/2018
13.30 University of Belgrade - University of Warsaw 2-1 (1-1)

23/7/2018
13.30 University of Beira Interior - University of Belgrade 3-6 (0-1)

Group F - Standing
1. University of Belgrade ------------------------2-2-0-0--8--4-6
2. University of Beira Interior ------------------2-1-0-1-10--7-3
3. University of Warsaw --------------------------2-0-0-2--2--9-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

17th - 22nd Places Stage

Draw: 25/7/2018

Group G
Rhine-Waal University of Applied Sciences (Germany)
University of Oulu (Finland)
Wroclaw University of Environmental and Life Sciences (Poland)

Group H
University of Bern (Switzerland)
University of Warsaw (Poland)
National Technical University of Athens (Greece)


25/7/2018
09.30 Rhine-Waal University of Applied Sciences vs University of Oulu 1-4 (1-1)
09.30 University of Bern vs University of Warsaw 2-6 (0-2)

26/7/2018
11.30 University of Oulu vs Wroclaw University of Environmental and Life Sciences 3-4 (1-1)
13.30 University of Warsaw vs National Technical University of Athens 7-2 (4-2)

27/7/2018
09.30 National Technical University of Athens vs University of Bern 2-3 (0-1)
11.30 Wroclaw U. of Envi. & Life Sciences vs Rhine-Waal U. of Applied Sciences 2-0 (1-0)

Group G - Standing
1. Wroclaw U. of Environmental & Life Sciences ---2-2-0-0--6--3-6
2. University of Oulu ----------------------------2-1-0-1--7--5-3
3. Rhine-Waal University of Applied Sciences -----2-0-0-2--1--6-0


Group H - Standing
1. University of Warsaw --------------------------2-2-0-0-13--4-6
2. University of Bern ----------------------------2-1-0-1--5--8-3
3. National Technical University of Athens -------2-0-0-2--4-10-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Last 16 Stage

25/7/2018

(M5) Winners Group E vs 2nd Group D
15.30 University of Malaga - Tampere University of Technology 4-0 (2-0)

(M6) Winners Group C vs Best Third
15.30 University of Munster - Petro Mohyla Black Sea National University 5-6 a.p. (ps: 1-24-4;2.1)

(M1) 2nd Group A vs 2nd Group C
17.30 Norwegian School of Economics - Eindhoven University of Technology 4-1 (1-1)

(M7) 2nd Group B vs 2nd Group F
17.30 Technical University of Ostrava - University of Beira Interior 3-4 (3-1)

(M8) Winners Group A vs Best Third
17.30 University of Coimbra - Technion Israel Institute of Technology 3-2 (2-0)

(M2) Winners Group D vs Best Third
19.30 Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - University of Poitiers 4-2 (4-2)

(M3) Winners Group B vs Best Third
19.30 University of Minho - University of Reims Champagne Ardenne 5-4 ap (ps: 3-2;2-2;1-1)

(M4) Winners Group F vs 2nd Group E
19.30 University of Belgrade - Ben-Gurion University of the Negev 9-2 (4-0)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Quarter Finals 9th/16th

26/7/2018

(1) Losers Last 16 (M1) vs Losers Last 16 (M2)
15.30 Eindhoven University of Technology - University of Poitiers 5-7 ap (ps: 1-3;4-4;2-1)

(2) Losers Last 16 (M3) vs Losers Last 16 (M4)
15.30 University of Reims Champagne Ardenne - Ben-Gurion University of the Negev 5-3 (2-2)

(3) Losers Last 16 (M5) vs Losers Last 16 (M6)
15.30 Tampere University of Technology - University of Munster 4-2 (1-1)

(4) Losers Last 16 (M7) vs Losers Last 16 (M8)
15.30 Technical University of Ostrava - Technion Israel Institute of Technology 6-2 (3-1)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Quarter Finals 1st/8th

26/7/2018

(1) Winners Last 16 (M1) vs Winners Last 16 (M2)
19.30 Norwegian School of Economics - Ivane Javakhishvili Tbilisi State University 2-5 (1-3)

(2) Winners Last 16 (M3) vs Winners Last 16 (M4)
19.30 University of Minho - University of Belgrade 1-0 (1-0)

(3) Winners Last 16 (M5) vs Winners Last 16 (M6)
19.30 University of Malaga - Petro Mohyla Black Sea National University 8-0 (5-0)

(4) Winners Last 16 (M7) vs Winners Last 16 (M8)
19.30 University of Beira Interior - University of Coimbra 1-5 (0-2)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Semifinals 13th/16th

27/7/2018

(1) Losers QF 9th/16th (1) - Losers QF 9th/16th (2)
15.30 Eindhoven University of Technology - Ben-Gurion University of the Negev 6-3 (3-1)

(3) Losers QF 9th/16th (3) - Losers QF 9th/16th (4)
15.30 University of Munster - Technion Israel Institute of Technology 5-4 ap (ps: 3-2;2-2;0-2)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Semifinals 9th/12th

27/7/2018

(1) Winners QF 9th/16th (1) - Winners QF 9th/16th (2)
19.30 University of Poitiers - University of Reims Champagne Ardenne 2-5 (1-1)

(2) Winners QF 9th/16th (3) - Winners QF 9th/16th (4)
17.30 Tampere University of Technology - Technical University of Ostrava 5-3 (2-2)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Semifinals 5th/8th

27/7/2018

(1) Losers QF 1st/8th (1) - Losers QF 1st/8th (2)
16.00 Norwegian School of Economics - University of Belgrade 0-12 (0-6)

(2) Losers QF 1st/8th (3) - Losers QF 1st/8th (4)
16.00 Petro Mohyla Black Sea National University - University of Beira Interior 8-7 (0-6)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Semifinals 1st/4th

27/7/2018

(SF1) Winners QF 1st/8th (1) - Winners QF 1st/8th (2)
17.30 Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - University of Minho 0-2 (0-0)

(SF2) Winners QF 1st/8th (3) - Winners QF 1st/8th (4)
20.00 University of Malaga - University of Coimbra 4-1 (1-1)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finals

28/7/2018

21st/22nd Place Match
3rd Group G - 3rd Group H
08.00 Rhine-Waal University of Applied Sciences - National Technical University of Athens 3-4 (2-2)

19th/20th Place Match
2nd Group G - 2nd Group H
08.00 University of Oulu - University of Bern 7-3 (3-3)

17th/18th Place Match
1st Group G - 1st Group H
14.00 Wroclaw University of Environmental and Life Sciences - University of Warsaw 0-4 (0-2)

15th/16th Place Match
Losers SF 13th/16th (1) - Losers SF 13th/16th (2)
14.00 Ben-Gurion University of the Negev - Technion Israel Institute of Technology 1-3 (1-2)

13th/14th Place Match
Winners SF 13th/16th (1) - Winners SF 13th/16th (2)
14.00 Eindhoven University of Technology - University of Munster 5-4 ap (ps: 3-2;2-2;0-1)

11th/12th Place Match
Losers SF 9th/12th (1) - Losers SF 9th/12th (2)
12.00 University of Poitiers - Technical University of Ostrava 5-6 (4-3)

9th/10th Place Match
Winners SF 9th/12th (1) - Winners SF 9th/12th (2)
12.00 University of Reims Champagne Ardenne - Tampere University of Technology 2-6 (0-3)

7th/8th Place Match
Losers SF 5th/8th (1) - Losers SF 5th/8th (2)
12.00 Norwegian School of Economics - University of Beira Interior 2-8 (1-6)

5th/6th Place Match
Winners SF 5th/8th (1) - Winners SF 5th/8th (2)
08.30 University of Belgrade - Petro Mohyla Black Sea National University 8-1 (2-0)

3rd/4th Place Match
Losers SF 1st/4th (1) - Losers SF 1st/4th (2)
12.30 Ivane Javakhishvili Tbilisi State University - University of Coimbra 1-2 (0-0)

1st/2nd Place Match
Winners SF 1st/4th (1) - Winners SF 1st/4th (2)
16.30 University of Minho - University of Malaga 5-6 ap (ps 3-4: ;2-2 a2et;2-2 a1et;2-2;1-2)


4th European Universities Games Futsal Championship - Coimbra 2018 - Men's Tournament Winners: University of Malaga


Final Ranking
Winners: University of Malaga (Spain)
Runners-up: University of Minho (Portugal)
3rd: University of Coimbra (Portugal)
4th: Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (Georgia)
5th: University of Belgrade (Serbia)
6th: Petro Mohyla Black Sea National University (Ukraine)
7th: University of Beira Interior (Portugal)
8th: Norwegian School of Economics (Norway)
9th: Tampere University of Technology (Finland)
10th: University of Reims Champagne Ardenne (France)
11th: Technical University of Ostrava (Czech Republic)
12th: University of Poitiers (France)
13th: Eindhoven University of Technology (Netherlands)
14th: University of Munster (Germany)
15th: Technion Israel Institute of Technology (Israel)
16th: Ben-Gurion University of the Negev (Israel)
17th: University of Warsaw (Poland)
18th: Wroclaw University of Environmental and Life Sciences (Poland)
19th: University of Oulu (Finland)
20th: University of Bern (Switzerland)
21st :National Technical University of Athens (Greece)
22nd: Rhine-Waal University of Applied Sciences (Germany)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WOMEN'S TOURNAMENT

* in case of draw: penalties - win after penalties 2 points - defeat after penalties 1 point

Group A
Norwegian School of Economics (Norway)
University of Wurzburg (Germany)
University of Coimbra (Portugal)

22/7/2018
17.30 Norwegian School of Economics - University of Wurzburg 3-8 (1-4)

23/7/2018
17.30 University of Coimbra - Norwegian School of Economics 7-1 (2-0)

24/7/2018
17.30 University of Wurzburg - University of Coimbra 8-9 a.p. (ps: 4-5;4-4;2-2)

Group A - Standing
1. University of Coimbra -------------------------2-1-1-0-11--5-5
2. University of Wurzburg ------------------------2-1-1-0-12--7-4
3. Norwegian School of Economics -----------------2-0-0-2--4-15-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group B
Jagiellonian University (Poland)
University of Alicante (Spain)
University of Rouen (France)

22/7/2018
15.30 University of Alicante - Jagiellonian University 2-0 (1-0)

24/7/2018
15.30 University of Rouen - University of Alicante 0-2 (0-1)

24/7/2018
15.30 Jagiellonian University - University of Rouen 9-0 (5-0)

Group B - Standing
1. University of Alicante ------------------------2-2-0-0--4--0-6
2. Jagiellonian University -----------------------2-1-0-1--9--2-3
3. University of Rouen ---------------------------2-0-0-2--0-11-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group C
University of Bern (Switzerland)
University of Evora (Portugal)
University of Munster (Germany)

22/7/2018
15.30 University of Evora - University of Bern 7-1 (5-0)

23/7/2018
15.30 University of Munster - University of Evora 0-5 (0-3)

24/7/2018
15.30 University of Bern - University of Munster 2-3 (2-2)

Group C - Standing
1. University of Evora ---------------------------2-2-0-0-12--1-6
2. University of Munster -------------------------2-1-0-1--3--7-3
3. University of Bern ----------------------------2-0-0-2--3-10-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Group D
Moscow Polytechnical University (Russia)
The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych (Poland)
Technion Israel Institute of Technology (Israel)

22/7/2018
15.30 The Angelus Silesius SSHVE Walbrzych - Technion Israel Institute of Technology 13-1 (4-0)

23/7/2018
15.30 Moscow Polytechnical University - The Angelus Silesius SSHVE Walbrzych 10-1 (4-0)

24/7/2018
15.30 Technion Israel Institute of Technology - Moscow Polytechnical University 1-5 (0-3)

Group D - Standing
1. Moscow Polytechnical University ---------------2-2-0-0-15--2-6
2. The Angelus Silesius SSHVE Walbrzych ----------2-1-0-1-14-11-3
3. Technion Israel Institute of Technology -------2-0-0-2--2-18-0


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pre-Round

25/07/2018

(PR1) - 3rd Group C vs 2nd Group D
11.30 University of Bern - The Angelus Silesius SSHVE Walbrzych 0-8 (0-3)

(PR3) - 3rd Group A vs 2nd Group B
11.30 Norwegian School of Economics - Jagiellonian University 1-11 (1-4)

(PR4) - 3rd Group B vs 2nd Group A
11.30 University of Rouen - University of Wurzburg 7-1 (3-0)

(PR2) - 3rd Group D vs 2nd Group C
13.30 Technion Israel Institute of Technology - University of Munster 0-5 (0.-2)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Quarter finals

26/07/2018

(QF1) - Winners Group A vs Winners PR1
17.30 University of Coimbra - The Angelus Silesius SSHVE Walbrzych 2-3 (1-0)

(QF2) - Winners Group B vs Winners PR2
17.30 University of Alicante - University of Munster 4-0 (2-0)

(QF3) - Winners Group C vs Winners PR3
17.30 University of Evora - Jagiellonian University 4-5 ap (ps: 3-4;1-1;1-1)

(QF4) - Winners Group D vs Winners PR4
17.30 Moscow Polytechnical University - University of Rouen 2-0 (1-0)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9th-12th place semifinals

27/07/2018

(T1) Losers PR1 VS Losers PR4
11.30 University of Bern - University of Wurzburg 1-5 (1-3)

(T2) Losers PR2 VS Losers PR3
13.30 Technion Israel I. of Technology - Norwegian School of Economics 6-5 ap (ps:4-3;2-2;2-2)


5th-8th place semifinals

27/07/2018

(Z1) Losers QF1 vs Losers QF2
17.30 University of Coimbra - University of Munster 1-4 (0-2)

(Z2) Losers QF3 vs Losers QF4
19.30 University of Evora - University of Rouen 1-2 (1-1)


Semifinals

27/07/2018

(SF2) Winners QF3 vs Winners QF4
17.30 Jagiellonian University - Moscow Polytechnical University 2-4 (0-2)

(SF1) Winners QF1 vs Winners QF2
19.30 The Angelus Silesius SSHVE Walbrzych - University of Alicante 2-7 (2-5)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Finals

28/07/2018

11/12 place match
Losers T1 vs Losers T2
08.00 University of Bern - Norwegian School of Economics 5-3 (2-0)

9/10 place match
Winners T1 vs Winners T2
10.00 University of Wurzburg - Technion Israel Institute of Technology 10-3 (1-0)

7/8 place match
Losers Z1 vs Losers Z2
10.00 University of Coimbra - University of Evora 1-3 (1-0)

5/6 place match
Winners Z1 vs Winners Z2
10.00 University of Munster - University of Rouen 4-1 (1-0)

3/4 place match
SF1 Losers vs SF2 Losers
10.30 Jagiellonian University - The Angelus Silesius SSHVE Walbrzych 5-2 (3-0)

1/2 place match
SF1 Winners vs SF2 Winners
14.30 Moscow Polytechnical University - University of Alicante 6-7 ap(ps:3-4;3-3 a2et;2-2 a1et;2.2;0-1)


4th European Universities Games Futsal Championship - Coimbra 2018 - Women's Tournament Winners: University of Alicante


Final Ranking
Winners: University of Alicante (Spain)
Runners-up: Moscow Polytechnical University (Russia)
3rd: Jagiellonian University (Poland)
4th: The Angelus Silesius State School of Higher Vocational Education in Walbrzych (Poland)
5th: University of Munster (Germany)
6th: University of Rouen (France)
7th: University of Evora (Portugal)
8th: University of Coimbra (Portugal)
9th: University of Wurzburg (Germany)
10th: Technion Israel Institute of Technology (Israel)
11th: University of Bern (Switzerland)
12th: Norwegian School of Economics (Norway)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AWARDS - MEN:

Fair Play award
?

Top Goal Scorer
?

Most Valuable Goalkeeper
?

Most Valuable Player
?


AWARDS - WOMEN:

Fair Play award
?

Top Goal Scorer
?

Most Valuable Goalkeeper
?

Most Valuable Player
?

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

European Universities Futsal Championships - Men History:
00-00/00/2020 Belgrade (SRB)*
00-00/00/2019 Braga (POR)
21-28/07/2018 Coimbra (POR) - University of Malaga (ESP)*
10-17/07/2017 Corum (TUR) - University of Beira Interior (POR)
17-24/07/2016 Zagreb (CRO) - University of Zagreb (CRO)*
02-09/08/2015 Poznan (POL) - VERN (CRO)
23-29/07/2014 Rotterdam (NED) - University of Paris (FRA)*
21-28/07/2013 Malaga (ESP) - University of Valladolid (ESP)
16-22/07/2012 Cordoba (ESP) - Siberian FU, Krasnoyarsk (RUS)*
17-24/07/2011 Tampere (FIN) - University of Valencia (ESP)
18-25/07/2010 Zagreb (CRO) - University of Zagreb (CRO)
18-26/07/2009 Podgorica (MNE) - University of Malaga (ESP)
14-19/07/2008 Wroclaw (POL) - University of Malaga (ESP)
23-29/07/2007 Izola (SVN) - Dniepropetrovsk SFA (UKR)
18-23/07/2006 Novi Sad (SRB) - University of Ljubljana (SVN)
17-24/07/2005 Latina (ITA) - University of Novi Sad (SCG)
19-24/09/2004 Paralimni (CYP) - University of Novi Sad (SCG)

European Universities Futsal Championships - Women History:
00-00/00/2020 Belgrade (SRB)*
00-00/00/2019 Braga (POR)
21-28/07/2018 Coimbra (POR) - University of Alicante (ESP)*
10-17/07/2017 Corum (TUR) - Moscow Polytechnical Uni. (RUS)
18-24/07/2016 Zagreb (CRO) - Moscow State Uni. of ME (RUS)*
02-09/08/2015 Poznan (POL) - Rouen University (FRA)
23-29/07/2014 Rotterdam (NED) - University of Alicante (ESP)*
21-28/07/2013 Malaga (ESP) - University of AS Rouen UC SSE (FRA)
16-22/07/2012 Cordoba (ESP) - Moscow State TU Mami (RUS)*
17-23/07/2011 Tampere (FIN) - SSHPE Konin (POL)
18-25/07/2010 Zagreb (CRO) - University of Coimbra (POR)

* European Universities Games - Futsal Tournament







KeywordSearch in Title and DescriptionSearchClearPages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
EnglandThe English strategySeptember 25, 2018 09:50
RomaniaRomania vs Albania in AradSeptember 25, 2018 09:20
BelgiumDiables Rouges to face ItalySeptember 24, 2018 12:45
ItalyItalian trip in BelgiumSeptember 24, 2018 11:00
SerbiaSerbian squad in ShchyolkovoSeptember 24, 2018 09:20
RussiaRussia waiting for SerbiaSeptember 23, 2018 22:50
NetherlandsDutch National team in MaltaSeptember 23, 2018 12:45
MaltaMalta vs NetherlandsSeptember 23, 2018 11:50
Czech RepublicVisegrad Cup - Nymburk 2018September 23, 2018 11:00
UkraineUEFA European Under-19 Futsal ChampionshipSeptember 23, 2018 10:00
EnglandEngland vs CroatiaSeptember 22, 2018 23:00
ArgentinaYouth Olympic GamesSeptember 22, 2018 22:00
Pages : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
FOLLOW US
FutsalPlanet © 2018